Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Update - changes in game
Author Message
#21
Shellderowi brakuje absolutnie klasycznych ataków dla niego. Wiele z nich powoduje zmiany statusowe. W Naszej grze pokemony bazują głównie na sile, ale gro pokemonów jak oddish czy shelder są pokemonami, które bazują na sprycie poprzez ataki statusowe. I tak jak u Nas Villeplume czy Buterfree ma swoje usypiacze i oszałamiacze tak innym pokom prowadzącym walki chytrze i sprytnie, brakuje tych ataków statusowych lub implikujących dodatkowo zmiany statusowe. Oto one:

1. Najbardziej rażący brakiem w całym zestawieniu. Shell smash, który jest klasycznym atakiem statusowym charakteryzującym shelldera i omanyte. Pokemon zrzuca skorupe i jest szybszy o dwa stadia, czyli u Nas dwa razy więcej niż przeciętny atak powiększający speeda. Tak samo special atak i atak wzrasta o dwa razy więcej niż przeciętny atak statusowy wzmacniający te ataki. Wszystko odbywa się kosztem special obrony i obrony (w naszym wypadku vitality i spirit).

Icycle Crash - silny lodowy atak, który ma aż 30% szans na flincz, czyli na to, że pokemon nie wyprowadzi ciosów w następnych rundach.

Razor Shell - kolejny atak zadający obrażenia i implikujący zmiany. Tym razem oprócz obrażeń wodnych pokemon ma aż 50% szans na zmniejszenie przeciwnikowi vitality w naszym wypadku.

Spikes - działają jak otrucie. Czyli zabierają sukcesywnie sporą ilość życia. W klasycznych pokemonach jest to 1/8 życia co runde. Jednak obrażenia są typu ziemnego, a nie trującego

Do tego Icycle Spear, Whirpool czy Brine

Reasumując. Bardzo prosiłbym administracje o zastanowienie się i zasadność wprowadzenia, niektórych ataków do gry. Jeśli rozgrywka ma być urozmaicona, a nie tak jak teraz polegająca na zadaniu jak największych obrażeń z bb, thundera, czy innego wiodącego ataku czysto obrażeniowego, typowego dla danego żywiołu. Co do Shelldera i Omanyte najbardziej brakować im będzie shell smasha. To atak, który bezwzględnie, moim zdaniem, powinniście wprowadzić do gry dla tych dwóch pokemonów. Ten atak charakteryzuje te pokemony, które zachowują się jak berserkery, które kosztem obrony atakują mocniej i szybciej.

Pozdrawiam
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)


Forum Jump: